10 min reading time

2021 NAB AFLW U19 and U17 Championships

Watch LIVE matches and get 2021 fixtures, results and team lists right here on womens.afl

Don't miss a moment of the 2021 NAB AFL Women's U19 and U17 Championships

Upcoming Matches

NAB AFLW U17 Championships
Tue
28 Sept
TAS North v
TAS South
North Hobart
Oval, TAS
WATCH NOW
10:00pm
AEST

 

Tasmania Team Lists

TEAM: TASMANIA NORTH
Jumper Colour: Yellow Devils Brand
Coach: Jodie Clifford
Team Manager: Emma Humphries

# NAME SURNAME DOB HT STATE/ACADEMY/REGION LOCAL CLUB / SCHOOL
1 Ebony  Agostini 7/10/2004 157 Tasmania  Launceston FC
2 Sophie  Whish Wilson 3/09/2005 158 Tasmania  Devonport 
5 Daizi  Blundstone 10/07/2005 160 Tasmania  Tamar Demons JFC
6 Maya  Harding 11/02/2005 160 Tasmania  Ulverstone 
9 Meg Thompson 22/09/2004 162 Tasmania  Ulverstone 
10 Shakayla  Groves 22/06/2005 163.5 Tasmania  Penguin
11 Mia Jarman 22/05/2005 164 Tasmania  Longford JFC
12 Shea Nichols 20/12/2005 165 Tasmania  Longford JFC
13 Keely Morrison 28/07/2005 165 Tasmania  Sth Launceston FC
16 Remi Smith 17/04/2004 167 Tasmania  Sth Launceston FC
17 Jenna Griffiths 15/10/2004 167 Tasmania  Tamar Demons JFC
18 Alyssa  Pearson 27/11/2005 168 Tasmania  Ulverstone 
19 Liana Freestone 20/09/2004 168 Tasmania  Sth Launceston FC
20 Maisie Edwards 7/11/2004 169 Tasmania  East Launceston FC
21 Starley Purton 19/04/2005 170 Tasmania  Ulverstone 
22 Amelia Burbury 23/03/2005 170 Tasmania  Devonport 
23 Courtney  Hingston 23/06/2004 171.5 Tasmania  Ulverstone 
24 Asha  Porteus 8/05/2004 172 Tasmania  Wynyard
25 Lily Johnson 13/04/2004 172 Tasmania  Devonport
26 Miah  Nation  29/03/2004 173 Tasmania  Penguin
29 Tamsin Arnold 6/01/2004 175 Tasmania  Nth Launceston FC
30 Ashton Billing 25/01/2004 177 Tasmania  East Launceston FC
31 Chelsea Wynne-Allen 23/07/2005 179 Tasmania  Tamar Demons JFC
32 Tunisia Kikoak 12/05/2005 179 Tasmania  Nth Launceston FC

TEAM: TASMANIA SOUTH
Jumper Colour: TBC
Coach: Libby Johnstone
Team Manager: Lilly Ellis

# NAME SURNAME DOB STATE/ ACADEMY/ REGION LOCAL CLUB / SCHOOL
1 Priya Bowering 2/01/2006 Tasmania Lauderdale
2 Meg Harrison 3/11/2006 Tasmania Kingborough
3 Mia Anderson 14/02/2006 Tasmania North Hobart
4 Temo Robertson 18/05/2005 Tasmania Claremont
5 Maci Lancaster 9/04/2005 Tasmania Kingborough
6 Bridie Horne 8/10/2005 Tasmania Claremont
7 Ella Wagner 12/05/2005 Tasmania Glenorchy
8 Amelia Bannerman 7/06/2005 Tasmania North Hobart
9 Madison Lamb 9/05/2005 Tasmania North Hobart
10 Ruby Pacey 6/04/2004 Tasmania Clarence
11 Mackenzie Williams 26/06/2006 Tasmania Lauderdale
12 Matilda  Harvey 30/01/2005 Tasmania Sandy Bay
13 Jasmine Bradshaw 15/04/2005 Tasmania Lauderdale
14 Ava Allanby 15/03/2005 Tasmania Kingborough
15 Halle Whitehead 18/08/2006 Tasmania Glenorchy
21 Laura Cooper 24/02/2004 Tasmania North Hobart
22 Bellah Parker 11/12/2005 Tasmania North Hobart
23 Zoe Donnelly 2/04/2004 Tasmania Kingborough
24 Eva Downie 31/03/2006 Tasmania Sandy Bay
25 Anna Edwards 23/06/2005 Tasmania North Hobart
26 Victoria Fish 30/08/2004 Tasmania Sandy Bay
27 Mackenzie Banks 8/04/2005 Tasmania North Hobart
31 KIERRA ZERAFA  Darwin Waratah FC Waratah FC
32 LEKAIYA RABBITT  Darwin Wanderers FC Southern Districts FC
EM TSHARNI GRAHAM  Darwin Palmerston FC Tracy Village FC
EM TAYLA WATERBURY  Darwin Southern Districts FC Waratah FC
 

Brisbane Lions and Gold Coast Team Lists

TEAM: BRISBANE LIONS ACADEMY
Jumper Colour: Maroon
Coach: Lauren Arnell
Team Manager: Jason Torney

# NAME SURNAME DOB HT STATE/ACADEMY/REGION LOCAL CLUB / SCHOOL
2 Holly O’Flaherty 20/06/2004 162.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wilston Grange
3 Ava Seton 19/04/2004 164.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wests Juniors / University of Queensland
4 Daisy Carter 7/06/2004 165.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Sandgate / Wilston Grange
5 Lauren  Fraser 13/01/2005 163.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Toowoomba
6 Ella Smith 27/05/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Sandgate / Aspley
7 Neve Underwood 17/03/2004 165.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Kawana / Maroochydore
8 Harriet Knijff 21/11/2005 166.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Redland-Victoria Point
9 Ebony  Milne  3/08/2005 166.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Redland-Victoria Point
10 Jacinta Baldwick 14/11/2005 167.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Jindalee / Wests Juniors
11 Charlotte Mullins 28/10/2004 167.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wilston Grange / Aspley
12 Lara Paget 23/02/2005 168.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Jindalee / Toowoomba
13 Sarah Browne 28/10/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Toowoomba / Jindalee
14 Georgia Carmody 13/04/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Mt Gravatt
15 Sasha Rival-Quinn 29/12/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Jindalee / University of Queensland
17 Leah Siertsema  13/07/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Mt Gravatt
18 Christine Watson 11/10/2004 178.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Concordia College / Toowoomba
20 Demi Norton 6/04/2004 169.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Kawana / Maroochydore
21 Madalyn Hennessy 9/03/2004 170.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Maroochydore
22 Brooke Sheridan  8/09/2004 170.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Boyne Island-Tannum Sands / Wilston Grange
23 Kadie Fletcher 18/08/2004 171.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wilston Grange / Aspley
24 Lily Willoughby 17/04/2005 171.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Sandgate
25 Charlotte  Millen 2/12/2004 171.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Mt Gravatt
26 Courtney  Browne 28/10/2004 173.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Toowoomba / Jindalee
27 Indiana Gosbell-Smith  30/09/2004 173.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Sandgate
28 Kiara Hillier 3/11/2004 173.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Kawana
29 Grace Pearson-Smith 30/01/2004 173.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Hinterland / Maroochydore
30 Lilu Hung 7/06/2005 175.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wilston Grange
31 Courtney Page 23/02/2004 164.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Kawana

TEAM: GOLD COAST SUNS ACADEMY
Jumper Colour: RED
Coach: Kieran Daley
Team Manager: Jason Torney

# NAME SURNAME DOB HT STATE/ACADEMY/REGION LOCAL CLUB / SCHOOL
1 Jasmine Single 17/12/2005 160 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh
2 Caitlin Miller 21/07/2004 166 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
3 Monet Ferris 19/02/2004 173 QLD/GC SUNS/Gold Coast Yeronga AFC
4 Darcie  Davies 14/06/2005 184 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
5 Tara Harrington 24/03/2006 166 QLD/GC SUNS/Gold Coast Broadbeach
6 Isabella Iverach 7/07/2004 169 QLD/GC SUNS/Gold Coast Broadbeach
7 Josie McCabe 18/04/2005 173 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh
10 Jasmyn Smith 10/05/2004 158 QLD/GC SUNS/Gold Coast Broadbeach
11 Keeley Parker 23/07/2005 163 QLD/GC SUNS/Gold Coast Tweed Coolangatta
12 Piper Phelan 11/11/2004 172 QLD/GC SUNS/Gold Coast Bond University
13 Grace Ella 9/11/2005 164 QLD/GC SUNS/Northern Rivers Tweed Coast Tigers
14 Sienna McMullen 15/07/2005 164 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh
15 Makayla Sekac 5/04/2005 169 QLD/GC SUNS/Northern Rivers Tweed Coolangatta
16 Cloe Coombes 1/12/2004 166 QLD/GC SUNS/Gold Coast Broadbeach
17 Abbey Bevan 19/06/2004 178 QLD/GC SUNS/Northern Rivers Broadbeach
19 Alana Gee 20/04/2004 169 QLD/GC SUNS/Mackay North Mackay Saints
20 Jessica Frape 27/05/2004 171 QLD/GC SUNS/Cairns Cairns Saints
21 Imogen Evans 5/02/2004 171 QLD/GC SUNS/Northern Rivers Bond University
22 Kayla Giles 28/09/2005 170 QLD/GC SUNS/Gold Coast Palm Beach Currumbin
23 Maggie O'Connell 30/01/2004 171 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
24 Avalon  Pearce 17/10/2005 182 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
25 Indiana Brough 15/07/2004 173 QLD/GC SUNS/Mackay Bakers Creek Tigers
26 Nyalli  Milne 26/05/2006 169 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh 
27 Kialla-Skye  Bailey 10/03/2005 165 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
28 J'noemi Anderson 17/12/2004 170 NT/Thunder St Marys
29 Fleur Davies 6/05/2004 185 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
30 Ella Calleja 20/11/2004 171 QLD/GC SUNS/Capricornia Yeppoon Swans
31 Havana Harris 1/07/2006 181 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh
32 Kaylee Kimber 13/09/2003 174 QLD/GC SUNS/Mackay Moranbah Bulldogs
33 Annabel Kievit 22/09/2005 175 NT/Thunder Warratahs
34 Millie  Heathcote 4/01/2004 181 QLD/GC SUNS/Gold Coast Palm Beach Currumbin
35 Nikita Cripps 4/07/2005 175 QLD/GC SUNS/Gold Coast Mt Gravatt

 

Northern Territory Team Lists

TEAM: BAIRD
Jumper Colour: Black
Coach: Darren Pfeiffer
Team Manager: Elise Ralston

# NAME SURNAME DOB STATE/ACADEMY/REGION LOCAL CLUB / SCHOOL
1 THEA WISCHUSEN  Alice Springs Rovers FC Rovers FC
2 SARAH LAI  Darwin Waratah FC Waratah FC
3 GRACIE BUSUTTIL  Darwin Southern Districts FC Southern Districts FC
4 IMOGEN FOXCHAFFER  Darwin Nightcliff FC Nightcliff FC
5 TANEISHA SWAN  Alice Springs Alkamilya FC Alkamilya FC
6 LAHNI GILBY  Alice Springs West FC West FC
7 ACACIA TIPENE  Alice Springs Pioneer FC Pioneer FC
8 SYRAI LANSEN  Alice Springs Rovers FC Rovers FC
9 SOPHIE BERRY  Darwin Southern Districts FC Palmerston FC
10 MIKAYLA BALDWIN  Darwin Palmerston FC Palmerston FC
11 CHARLOTTE BRADY  Darwin Palmerston FC Tracy Village FC
12 LAVINAH POLLO  Darwin Tracy Village FC Rovers FC
14 KYANNE CAMPBELL  Alice Springs Rovers FC Rovers FC
15 DANIKA MCDONALD  Alice Springs Rovers FC St Mary's FC
16 ERINI GIKAS  Darwin St Mary's FC Nightcliff FC
17 J'NOEMI ANDERSON  Darwin St Mary's FC Tracy Village FC
18 AMBER WUNUNGMURRA  Darwin Tracy Village FC Alkamilya FC
21 CHARLI SIMMONDS Katherine Eastside FC / St Marys St Mary's FC
24 SIENNA VALLEJO  Darwin St Mary's FC Wanderers FC
25 BROOKE CAMPBELL Katherine Eastside FC / St Marys Rovers FC
26 SINIVA SA'ANGA  Alice Springs Rovers FC Pioneer FC
27 ELLA FITZ  Alice Springs Pioneer FC Rovers FC
31 CIARALII PARNELL  Darwin St Mary's FC St Mary's FC
34 ELSIE HARDEN  Darwin Southern Districts FC Southern Districts FC
EM RHANIA HEWITT  Darwin Southern Districts FC Tracy Village FC
EM ALEAH HART-ALUNI  Darwin Darwin Waratah FC

TEAM: PONTER
Jumper Colour: Yellow
Coach: Rhiannon Busch
Team Manager: Elise Ralston

# NAME SURNAME DOB STATE/ ACADEMY/ REGION LOCAL CLUB / SCHOOL
1 REGAN MOLDRICH  Alice Springs Alkamilya FC Alkamilya FC
2 CHLOE LAI  Darwin Waratah FC Waratah FC
3 MYA TOMMY  Alice Springs Pioneer FC Pioneer FC
5 CIANA NIESNER  Darwin Palmerston FC Alkamilya FC
10 HAYLEY MAHER  Alice Springs Alkamilya FC Alkamilya FC
11 TAHNEE MCLAUGHLIN  Alice Springs Alkamilya FC Rovers Football Club
13 LATINA CAGNEY  Darwin Wanderers FC Rovers Football Club
14 SOPHIE MADDALOZZO  Darwin Waratah FC Waratah FC
15 RAHNI TILLER  Darwin Tracy Village FC Tracy Village FC
16 BELLA FOSTER  Alice Springs Pioneer FC Pioneer FC
17 LEXIE CAGNEY  Darwin Wanderers FC Wanderers FC
19 BRYLEE KERRIN  Alice Springs Rovers Football Club Rovers Football Club
20 RANIA SHELFORD  Alice Springs Alkamilya FC Alkamilya FC
21 TOBY BLOOMFIELD  Alice Springs Rovers Football Club Rovers Football Club
22 KALLIOPI GIKAS  Darwin St Mary's FC St Mary's FC
23 ANNABEL KIEVIT  Darwin Waratah FC Palmerston FC
24 BROOKE PONTER  Darwin St Mary's FC Southern Districts FC
25 BROOKLYN TARRANT  Darwin Southern Districts FC Nightcliff FC
26 EMMA CLIFTON  Darwin Nightcliff FC Nightcliff FC
27 ALYSSA CARUANA  Darwin Nightcliff FC Southern Districts FC
28 GRACE WHITTAKER  Darwin Southern Districts FC Rovers Football Club
29 ARMANI FRANCOIS  Alice Springs Rovers Football Club Tracy Village FC
31 KIERRA ZERAFA  Darwin Waratah FC Waratah FC
32 LEKAIYA RABBITT  Darwin Wanderers FC Southern Districts FC
EM TSHARNI GRAHAM  Darwin Palmerston FC Tracy Village FC
EM TAYLA WATERBURY  Darwin Southern Districts FC Waratah FC
 

Brisbane Lions and Gold Coast Team Lists

TEAM: BRISBANE LIONS ACADEMY
Jumper Colour: Maroon
Coach: Lauren Arnell
Team Manager: Jason Torney

# NAME SURNAME DOB HT STATE/ACADEMY/REGION LOCAL CLUB / SCHOOL
2 Holly O’Flaherty 20/06/2004 162.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wilston Grange
3 Ava Seton 19/04/2004 164.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wests Juniors / University of Queensland
4 Daisy Carter 7/06/2004 165.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Sandgate / Wilston Grange
5 Lauren  Fraser 13/01/2005 163.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Toowoomba
6 Ella Smith 27/05/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Sandgate / Aspley
7 Neve Underwood 17/03/2004 165.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Kawana / Maroochydore
8 Harriet Knijff 21/11/2005 166.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Redland-Victoria Point
9 Ebony  Milne  3/08/2005 166.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Redland-Victoria Point
10 Jacinta Baldwick 14/11/2005 167.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Jindalee / Wests Juniors
11 Charlotte Mullins 28/10/2004 167.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wilston Grange / Aspley
12 Lara Paget 23/02/2005 168.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Jindalee / Toowoomba
13 Sarah Browne 28/10/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Toowoomba / Jindalee
14 Georgia Carmody 13/04/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Mt Gravatt
15 Sasha Rival-Quinn 29/12/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Jindalee / University of Queensland
17 Leah Siertsema  13/07/2004 169.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Mt Gravatt
18 Christine Watson 11/10/2004 178.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Concordia College / Toowoomba
20 Demi Norton 6/04/2004 169.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Kawana / Maroochydore
21 Madalyn Hennessy 9/03/2004 170.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Maroochydore
22 Brooke Sheridan  8/09/2004 170.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Boyne Island-Tannum Sands / Wilston Grange
23 Kadie Fletcher 18/08/2004 171.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wilston Grange / Aspley
24 Lily Willoughby 17/04/2005 171.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Sandgate
25 Charlotte  Millen 2/12/2004 171.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Mt Gravatt
26 Courtney  Browne 28/10/2004 173.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane South-Darling Downs Toowoomba / Jindalee
27 Indiana Gosbell-Smith  30/09/2004 173.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Sandgate
28 Kiara Hillier 3/11/2004 173.0 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Kawana
29 Grace Pearson-Smith 30/01/2004 173.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Hinterland / Maroochydore
30 Lilu Hung 7/06/2005 175.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Brisbane North Wilston Grange
31 Courtney Page 23/02/2004 164.5 Queensland / Brisbane Lions Academy / Sunshine Coast-Wide Bay Kawana

TEAM: GOLD COAST SUNS ACADEMY
Jumper Colour: RED
Coach: Kieran Daley
Team Manager: Jason Torney

# NAME SURNAME DOB HT STATE/ACADEMY/REGION LOCAL CLUB / SCHOOL
1 Jasmine Single 17/12/2005 160 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh
2 Caitlin Miller 21/07/2004 166 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
3 Monet Ferris 19/02/2004 173 QLD/GC SUNS/Gold Coast Yeronga AFC
4 Darcie  Davies 14/06/2005 184 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
5 Tara Harrington 24/03/2006 166 QLD/GC SUNS/Gold Coast Broadbeach
6 Isabella Iverach 7/07/2004 169 QLD/GC SUNS/Gold Coast Broadbeach
7 Josie McCabe 18/04/2005 173 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh
10 Jasmyn Smith 10/05/2004 158 QLD/GC SUNS/Gold Coast Broadbeach
11 Keeley Parker 23/07/2005 163 QLD/GC SUNS/Gold Coast Tweed Coolangatta
12 Piper Phelan 11/11/2004 172 QLD/GC SUNS/Gold Coast Bond University
13 Grace Ella 9/11/2005 164 QLD/GC SUNS/Northern Rivers Tweed Coast Tigers
14 Sienna McMullen 15/07/2005 164 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh
15 Makayla Sekac 5/04/2005 169 QLD/GC SUNS/Northern Rivers Tweed Coolangatta
16 Cloe Coombes 1/12/2004 166 QLD/GC SUNS/Gold Coast Broadbeach
17 Abbey Bevan 19/06/2004 178 QLD/GC SUNS/Northern Rivers Broadbeach
19 Alana Gee 20/04/2004 169 QLD/GC SUNS/Mackay North Mackay Saints
20 Jessica Frape 27/05/2004 171 QLD/GC SUNS/Cairns Cairns Saints
21 Imogen Evans 5/02/2004 171 QLD/GC SUNS/Northern Rivers Bond University
22 Kayla Giles 28/09/2005 170 QLD/GC SUNS/Gold Coast Palm Beach Currumbin
23 Maggie O'Connell 30/01/2004 171 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
24 Avalon  Pearce 17/10/2005 182 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
25 Indiana Brough 15/07/2004 173 QLD/GC SUNS/Mackay Bakers Creek Tigers
26 Nyalli  Milne 26/05/2006 169 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh 
27 Kialla-Skye  Bailey 10/03/2005 165 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
28 J'noemi Anderson 17/12/2004 170 NT/Thunder St Marys
29 Fleur Davies 6/05/2004 185 QLD/GC SUNS/Gold Coast Southport
30 Ella Calleja 20/11/2004 171 QLD/GC SUNS/Capricornia Yeppoon Swans
31 Havana Harris 1/07/2006 181 QLD/GC SUNS/Gold Coast Burleigh
32 Kaylee Kimber 13/09/2003 174 QLD/GC SUNS/Mackay Moranbah Bulldogs
33 Annabel Kievit 22/09/2005 175 NT/Thunder Warratahs
34 Millie  Heathcote 4/01/2004 181 QLD/GC SUNS/Gold Coast Palm Beach Currumbin
35 Nikita Cripps 4/07/2005 175 QLD/GC SUNS/Gold Coast Mt Gravatt